Moja firma jest beneficjentem programu w ramach naboru nr RPLU.03.07.00-IP.01-06-V01/20, na realizację projektów w ramach Osi Priorytetowej 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 Finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw - na pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli wskutek epidemii COVID-19

 

Uwaga

INFORMACJE O KONCERTACH NA DOLE STRONY

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii lamp naftowych.
Era lamp naftowych rozpoczęła się 31 lipca 1853 roku w szpitalu Pijarów na Łyczakowie we Lwowie i trwała do czasów pojawienia się żarówki a w niektórych miejscach aż do zakończenia elektryfikacji.
Nastrojowe światło lamp naftowych oświetlało przez całe lata wnętrza pałaców, dworów, szpitali, aptek , dworców kolejowych, pensjonatów i restauracji, kawiarni.  Lampy urzekały swoim kształtem, wzornictwem i plastyką w pokojach gościnnych, apartamentach, obiektach przyrodoleczniczych oraz werandach. Były to i są do dziś urokliwe lampy powtarzające style wszystkich epok. Niestety Ignacy Łukasiewicz nie ochronił swojego wynalazku patentem. Produkcją lamp naftowych zajęli się tacy potentaci jak:  Karl Rudolf Ditmar oraz jego brat Friedrich, najwięksi austriaccy producenci oraz Ferdynand i Gustaw Brűnner.


Lampy naftowe uzupełniają wystrój Zabytkowych Podziemi, które pełnią funkcję nie tylko galerii, ale także muzeum, kawiarni oraz lokalu do wynajęcia w celu zorganizowania różnych uroczystości.
Oryginalność i nietypowa aranżacja może być ciekawym miejscem oraz tłem dla takich uroczystości jak wystawy, wernisaże, koncerty oraz jubileusze (imieniny, urodziny, benefisy), obiady weselne, spotkania rodzinne po pogrzebie (konsolacje).
Tajemniczy XIX wieczny wystrój będzie sprzyjał takim uroczystościom jak Andrzejki, Sylwester, Walentynki oraz wszelkie imprezy karnawałowe.

 

 

 

Halina Piechowa zd. Lissowska

Halina Piechowa zd. Lissowska
( 1910 - 2004)
primo voto Białowiejska, secundo voto Piech. Warszawianka, Powstaniec Warszawski. Wnuczka Walerii i Wincentego Bulzackich. Właścicielka willi Nagórze od 1953 roku

Ignacy Piech

Ignacy Piech
(1907-1995)
nałęczowianin, ur. w Bochotnicy Kościelnej, Więzień obozu na Majdanku. Działacz społeczny, duszą i sercem oddany Nałęczowowi. Wraz z małżonką spoczywa na nałęczowskim cmentarzu