Nałęczów należy do najpiękniejszych kurortów w Polsce położonym na Płaskowyżu Nałęczowskim. Jest miejscem gdzie człowiek czuje się dobrze i wyjątkowo. Nałęczowska przyroda wspólnie ze zdrowotną wodą pozytywnie wpływają nie tylko na otocznie , ciało człowieka ale także na jego psychikę. Turyści przyjeżdżający do perły uzdrowisk polskich na pewno docenią też walory nałęczowskiego mikroklimatu .
W Nałęczowie znajduje się obiekt leczniczy jeden z najstarszych w uzdrowisku. Są to tak zwane „Stare Łazienki”- zabytkowe miejsce , gdzie kuracjusze zażywali leczniczych kąpieli w XIX i XX wieku i do dziś mogą korzystać z zakresu pełnych usług.
Godnym uwagi i przytoczenia jest prężne działanie lekarzy Sybiraków zwanych wskrzesicielami Nałęczowa: Fortunata Nowickiego , Wacława Lasockiego, Konrada Chmielewskiego oraz Władysława Sipniewskiego określanego mianem czwartego wskrzesiciela Nałęczowa.
Nałęczów to też wyjątkowe miasto - miasto ogród stworzone wedle założeń inżyniera Michała Górskiego – właściciela Nałęczowa.
Cechą charakterystyczną kurortu jest nietypowa architektura szwajcarska . Styl szwajcarski dotarł do Nałęczowa w latach 80 tych XIX stulecia.
Szwajcarska architektura stanowiła w całym kraju obowiązujący kanon kurortowy a niektóre nałęczowskie wille są tego przykładem. Warto wyróżnić willę Nagórze, Ustronie, Mazowsze oraz Reginę, które to znajdują się na reprezentacyjnej ulicy Nałęczowa tak zwanej alei Lipowej.
Oryginalny styl oraz XIX wystrój zachęcają do odwiedzenia tych miejsc oraz pozostania na dłużej, dla poznania historii obiektów oraz wiernych bywalców m.in. Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego.
Willa Nagórze, które reprezentuje w/w styl oprócz stylowych wnętrz , posiada przestronne, tajemnicze piwnice tzw. „Zabytkowe Podziemia” w których można zorganizować uroczystości okolicznościowe, bankiety, konferencje, szkolenia oraz warsztaty.